اعتماد کن که هم اکنون  جریان رحمت،برکت،روزی و مدد الهی در زندگی تو جریان دارد

title
logo-web.gif    adbox.gifadbox.gif
title

کشمش قند خون را پایین می آورد باور کنید!
تاریخ نگارش : سه شنبه 1391/4/27

کشمش قند خون را پایین می آورد باور کنید!

محققان آمریکایی در تحقیقات خود کشف کردند که خوردن کشمش به میزان 3 بار در روز بعد از وعده های غذایی  مقدار قند خون را تا حد زیادی کاهش می دهد.

محققان آمریکایی در تحقیقات خود کشف کردند که خوردن کشمش به میزان 3 بار در روز بعد از وعده های غذایی مقدار قند خون را تا حد زیادی کاهش می دهد.

دکتر هارولد بایز تهیه کننده اصلی تحقیقات گفت.. این تحقیقات از 46 مرد و زن به عمل آمد که تشخیص داده شده بود به بیماری دیابت نوع دوم مبتلا هستند اما افزایش اندکی در میانگین گلوکز دارند.

از این شرکت کنندگان در این تحقیقات خواسته شد تا کشمش یا وعده های غذایی بسته بندی شده فاقد کشمش  یا وعده های غذایی بسته بندی شده  فاقد کشمش نظیر میوه یا سبزیجات و به مدت 12 هفته مصرف کنند. این تحقیقات  نشان داد کشمش میانگین گلوکز بعد از خوردن وعده های غذایی را به میزان 16 در صد کاهش می دهد و میانگین قند را که در طول مدت 3 ماه اندازه گیری می شود به میزان12 /0 درصد کاهش می دهد.

پایز گفت.. گروه مصرف کننده کشمش شاهد کاهش قابل توجه میانگین قند بعد از مصرف مواد غذایی آبکی بود.

این تحقیقات به هفتادو دومین کنفراس علمی سالانه جمعیت بیماری های قند در فیلاد لفیا در آمریکا ارائه شد. دیابت یا بیماری های قند وقتی ایجاد می شود که هورمون انسولین به عنوان تنظیم کننده قند خون یا به اندازه کافی در بدن تولید نمی شود یا اینکه بافت های بدن به درستی به آن پاسخ نمی دهند لذا سوخت وساز قند در بدن مختل می شود وقند خون از حد طبیعی خود بالاتر می رود و در نهایت علائم شاخصی دیابت به صورت پر خوری – پر نوشی و پر ادراری ظاهر می شود. دیابت را بر حسب علت ایجاد بیماری به دو گروه دیابت نوع اول و دوم تقسیم می کنند.

دیابت نوع اول یا دیابت نوجوانان  در نتیجه تخریب نا به جای سلول های مولد  انسولین به وسیله دستگاه ایمنی بدن  رخ می دهد.

این بیماران مجبورند از همان ابتدا با تزریق انسولین خارجی کمبود این هورمون را در بدن رفع کنند و قند خود را در حالت عادی نگه دارند. دیابت نوع دوم یا دیابت بزرگسالان معمولا در میانسالی بروز می کند و زمینه ارثی در ایجاد آن دخیل است. این نوع دیابت به علت مقاومت پیدا کردن سلول های بدن به انسولین رخ می دهد و علاجی دارند اما کارهای مختلفی  می توان برای اداره درمانی و نیز پیشگیری از آن را انجام داد. کنترل دقیق دیابت و بیماری می تواند باعث جلوگیری از بروز عوارض دراز مدت تهدید کننده حیات شود و عمر طبیعی بیماران را تضمین کند.

دیابت نوع دوم بسیار شایع تر از دیابت نوع اول است به طوری که 90 تا 95 در صد بیماران به نوعی دوم دیابت مبتلا هستند. سازمان بهداشت جهانی در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که میزان مرگ ومیر افراد دیابتی تا سال 2030 میلادی افزایش می یابد.

این سازمان تعداد افراد مبتلا به دیابت در جهان را بیش از 346 میلیون نفر اعلام کرده و گفته است .. پیروی از رژیم غذایی سالم – ورزش منظم وزن مناسب و خوداری از مصرف دخانیات به مبتلا نشدن به بیماری دیابت کمک می کند.                

بازدید : 5562 نفر

title
نام کاربری
کلمه عبور
title