یه فکر مثبت کوچولو اول صبح، میتونه کل روزت رو تغییر بده، لبخند بزن😊

title
                                            adbox.gif
title

قارچ گانودرما و ایمنی بدن
تاریخ نگارش : جمعه 1398/12/2

قارچ گانودرما برای تقویت دستگاه ایمنی


یکی از مهم‌ترین خواص قارچ گانودرما، تقویت دستگاه ایمنی اسـت. درحالی‌کـه برخی جزئیات هنوز قطعی نیستند، مطالعات درون‌کشتگاهی نشان میدهند کـه قارچ گانودرما می تواند بر ژن‌هاي گلبول‌هاي سفید خون تأثیر بگذارد. گلبول‌هاي سفید خون نقش مهمی در دستگاه ایمنی برعهده دارند. علاوه ‌بر ‌این برخی مطالعات نشان داده‌اند کـه عده اي از اشکال قارچ گانودرما ممکن اسـت مسیر التهاب را در گلبول‌هاي سفید خون تغییر بدهد.
 

تحقیقات در بیماران سرطانی نشان داده کـه برخی مولکول‌هاي یافت‌شده در قارچ گانودرما می توانند فعالیت یک نوع از گلبول‌هاي سفید بنام «سلول‌هاي کُشنده‌ٔ طبیعی» را افزایش بدهند. این سلول‌ها میتوانند با عفونت‌ها و سرطان‌ها در بدن بجنگند. یک مطالعه‌ٔ دیگر نشان داده قارچ گانودرما میتواند تعداد عده اي از انواع گلبول‌هاي سفید خون «لنفوسیت‌ها» را در مبتلایان بـه سرطان روده‌ٔ بزرگ افزایش بدهد.

خواص قارچ گانودرما (جان افزا) | هرآنچه درمورد قارچ گانودرما باید بدانید

بیشتر خواص قارچ گانودرما در افرادی مشاهده شده کـه بـه بیماری مبتلا هستند. بااین‌حال برخی شواهد از خواص این قارچ برای افراد سالم نیز حکایت دارد. دریک مطالعه این قارچ توانست عملکرد لنفوسیت‌ها را در مبارزه با عفونت‌ها و سرطان‌‌ها در ورزشکارانی کـه در دسترس شرایط استرس‌زا هستند، التیام بدهد.

 

قارچ گانودرما محتوی ترکیبات آلی اسـت کـه تأثیرشان در تقویت سلول‌هاي دستگاه ایمنی و افزایش سلامت دستگاه ایمنی بـه اثبات رسیده اسـت. هم چنین این قارچ توانست رشد ۵ قارچ بیماری‌زای مختلف را تا ۵۸٪ کاهش بدهد. مصرف قارچ گانودرما همراه با آنتی‌بیوتیک‌ها توانست فعالیت ضدمیکروبی آنتی‌بیوتیک‌ها را افزایش بدهد. عصاره‌ٔ قارچ گانودرما میتواند زمان التیام زخم‌ها رابه‌طور چشمگیری کاهش بدهد.

خواص قارچ گانودرما (جان افزا) | هرآنچه درمورد قارچ گانودرما باید بدانید

هم چنین عصاره‌ٔ قارچ گانودرما فعالیت ضدمالاریایی دارد و هم زمان میتواند از بروز آسیب بـه کبد جلوگیري کند. البته مطالعات دیگری در بزرگسالان سالم انجام گرفته کـه هیچ بهبودی را در عملکرد دستگاه ایمنی یا التهابات پس از ۴ هفته مصرف عصاره‌ي این قارچ نشان نمی دهد. درمجموع مشخص اسـت قارچ گانودرما بر گلبول‌هاي سفید و عملکرد دستگاه ایمنی تأثیر میگذارد. 

 

خواص ضدسرطان قارچ گانودرما
تعداد زیادی از افراد این قارچ رابه‌خاطر خواص ضدسرطانی‌اش مصرف می کنند. قارچ گانودرما در پیشگیری و التیام برخی سرطان‌ها مانند سرطان سینه و سرطان پروستات مؤثر اسـت. این ویژگی از طریق کاهش التهابات و جلوگیري از رشد تومورها انجام می گیرد. دریک مطالعه بر روی ۴۰۰۰ زن مبتلا بـه سرطان پستان کـه درمان شده بودند، ۵۹٪ از آنان از قارچ گانودرما استفاده میکردند.
 
علاوه‌براین در چند مطالعه‌ي درون کشتگاهی مشاهده شد قارچ گانودرما میتواند موجب مرگ سلول‌هاي سرطانی بشود. بااین‌حال نتایج این مطالعات در برخی موارد در بین انسان‌ها و جانوران تفاوت داشت. از قارچ گانودرما میتوان در درمان سرطان خون نیز استفاده کرد. قارچ گانودرما می تواند خستگی، افسردگی و اضطراب را در مبتلایان بـه سرطان پستان و کسانی کـه آنرا درمان کرده‌اند، التیام بدهد.
 
قارچ گانودرما بر روی هورمون تستوسترون تأثیراتی دارد. از این‌رو مطالعه‌اي صورت گرفت تا تأثیر این قارچ بر روی سرطان پروستات مشخص بشود. در ابتدا مطالعات بر روی یک مورد نشان داد کـه این قارچ می تواند بـه درمان سرطان پروستات کمک بکند. ولی در مطالعات گسترده‌تر بعدی نتیجه‌‌ي مشابهی مشاهده نشد.خواص قارچ گانودرما (جان افزا) | هرآنچه درمورد قارچ گانودرما باید بدانیدهم چنین مطالعاتی بر روی قارچ گانودرما انجام گرفت تا تأثیر احتمالی آن در درمان سرطان روده‌ٔ بزرگ مورد بررسی قرار بگیرد. برخی مطالعات نشان داد درمان یک ساله با قارچ گانودرما می تواند تعداد و اندازه‌ٔ تومورها را در روده‌ٔ بزرگ کاهش بدهد. علاوه‌براین نتایج حاصل از چندین مطالعه نشان می دهد این قارچ میتواند بر بیماران سرطانی تأثیر مثبتی داشته باشد.
 
این فواید از طریق افزایش فعالیت گلبول‌هاي سفید خون اسـت کـه در مبارزه با سرطان و التیام کیفیت زندگی در مبتلایان بـه سرطان مؤثر اسـت. با این‌حال پژوهشگران توضیح داده‌‌اند کـه قارچ گانودرما باید همراه با درمان‌هاي معمول مصرف بشود و نباید این قارچ را جای گزین درمان‌هاي رایج کرد. البته تعداد زیادی از مطالعات از تأثیر قارچ گانودرما بر سرطان کیفیت بالایی ندارند و بـه مطالعات بیشتری دراین زمینه نیاز اسـت

قارچ گانودرما گیاه جان افزا

آرتروز پوست مو ایمنی سلامتی میگرن دیابت فشارخون قلب

r

بازدید : 2384 نفر

title
نام کاربری
کلمه عبور
title