یه فکر مثبت کوچولو اول صبح، میتونه کل روزت رو تغییر بده، لبخند بزن😊

title
                                            adbox.gif
title

زیبایی و جوانی با کرم های گیاهی
تاریخ نگارش : جمعه 1390/11/28

زیبایی وجوانی باآرایش سبز

کرم ضد باکتری برای لطافت پوست

کرم بابونه با نعناع

مواد لازم..

برگ نعناع  20 گرم

روغن بادام شیرین  30 میلی لیتر

گل بابونه 20 گرم

اوسرین  100 گرم

آب مقطر 100 میلی لیتر

طرز تهیه ..

برگ های نعناع وگل های بابونه را در ظرفی ریخته وآب مقطر در حال جوشیدن را بر روی آنها بریزید وبگذارید در بسته سرد شود.سپس این محلول را از صافی ریزی عبور داده وگل های باقی مانده را خوب فشار دهید.محلول حاصله رابادام ترکیب نموده و به اوسرین بیافزایید. این کرم لطیف اثر ضد باکتربایی داشته و روغن های اتری موجود در آن باعث شادابی پوست می گردد. روغن بادام موجود در این کرم پوست را نرم ولطیف می سازد.

کرم تقویت کننده وآرامش بخش

کرم عسل با شاه بلوط هندی

موادلازم..

شاه بلوط هندی بدون پوست 40 گرم

عرق هاماملیس 20 میلی لیتر

روغن زیتون 30 میلی لیتر

اوسرین 100 گرم

طرز تهیه..

بلوط ها را رنده کرده و یا آسیاب نمایید.سپس روغن زیتون را به آنها افزوده وبگذارید به مدت سه روز بماند. پس این مدت مخلوط را از صافی عبور داده وبه همراه عرق هاماملیس به اوسرین اضافه کنید و خوب بهم بزنید. بدین وسیله کرمی با خواص آرام بخشی تقویت کنندگی و درمانی حاصل می شود که باعث برطرف شدن تحریکات پوستی می شود.هر شب پس از تمیز کردن پوست لایه ای نازک از این بر روی پوست خود بمالید.

کرم ضد کک ومک

مواد لازم..

آب لیمو ترش تازه 30 میلی لیتر

عرق هاماملیس 30 میلی لیتر

گلیسیرین 20 میلی لیتر

موم سفید خالص 40 گرم

طرز تهیه..

آب لیمو را با گلیسیرین وعرق هاماملیس مخلوط کنید. حال موم را در ظرفی لعابی و با حرارت ملایم به کمک کاردک چوبی ذوب کنید. مخلوط قبلی را به صورت غیر مستقیم و با قرار دادن آن در آب جوش گرم کنید(نباید بجوشد) و به تدریج به موم ذوب شده اضافه کنید وآنقدر هم بزنید تا کاملا سرد شود. خاصیت روشن کنندگی آب لیمو در ارتباط با مواد                              محافظ موجود در گلیسیرین موم ارزش خاصی به این کرم بخشیده است  که می تواند لکه های قهوه ای رنگی که بر اثر پیری بر روی پوست به وجود می آید را برطرف نماید.

زیبایی شادابی جوانی با آرایش سبز

کرم سفید کننده وضد لک

 مواد لازم..

برگ بولاغ اوتی 20 گرم

آب لیمو ترش تازه 30میلی لیتر

آب مقطر 80 میلی لیتر

اوسرین 100گرم

آب مقطر را جوشانده و در حین جوشیدن روی برگ های بولاغ اوتی بریزید. در ظرف را بسته وبگذارید سرد شود.سپس مخلوط را از صافی ریزی عبور داده وباقیمانده برگ را خوب فشار دهید. اب لیمو را به عصاره برگ ها اضافه کرده وبا اوسرین مخلوط کنید.

آثار بولاغ اوتی در رفع کک مک و پیگمان های پوستی بدن از زمان های قدیم شناخته شده است. این آثار توسط لیمو که روشن کننده وشفاف کننده پوست است تقویت می شود. در روز چندین مرتبه مقداری از کرم را روی محل لکه ها وکک ومک ها مالیده وبگذارید خوب جذب شود.

   ماسک ضد پیری

مواد لازم...

پودر ریشه شیرین بیان 20 گرم

موز کاملا رسیده  یک دوم

گلاب  30 میلی لیتر

عسل  20 گرم

زرده تخم مرغ 1عدد

طرزتهیه ..

ریشه شیرین بیان را کاملا آسیاب کرده با گلاب مخلوط کنید. نصف یک عدد مو را له کنید وهمراه با زرده تخم مرغ به مخلوط بیافزایید.در انتها عسل رابا  دیگر مواد خوب مخلوط کنید.پوست صورت گردن وسینه را تمیز کرده واین ماسک را به مدت 30 دقیقه روی آنه بمالید. از این ماسک می توان به دور چشم ها نیز مالید. البته نه به روی پلک ها سپس پوست را با آب گرم شست شو دهید. مواد ارزشمند موجود در این ماسک باعث برطرف کردن علائم پیری درپوست شده وآن را دوباره شکوفا می کند. اگر از این ماسک به مدت چندین  ماه وبه صورت 2 بار درهفته استفاده شود پوست صاف وکشیده وبه خوبی تغذیه می شود.

طرزتهیه موثرین مواد آرایشی

وبهداشتی

                           

محلول رفع شوره وچربی سر

مواد اولیه

بومادران 4 قاشق غذا خوری

مریم گلی 4 قاشق غذا خوری

الکل سفید 1لیوان

آب 3 لیوان

طرز تهیه ومصرف..

کل ها همراه الک درظرفی ریخته آن را ببندید. یک هفته صبر کنید.طی این یک هفته هر روز مخلوط را بهم بزنید. سپس محلول را صاف کنید. برای مصرف 3 قاشق آن را همراه 1لیوان آب مخلوط کرده پس از آخرین مرحله شستشوی سر ان را به سر ماساژ دهید پس از 10 دقیقه سر را خشک نمایید.

فواید.. این محلول ضد عفونی کننده طراوت دهنده ورفع کننده چربی وشوره سر می باشد.

محلول ضد چربی وبراق کننده مو

مواد اولیه..

لیمو ترش 8عدد

آب مقطر 2لیوان

طرز تهیه ومصرف..

ابتدا لیمو را نصف کرده آب آن بگیرید سپس پوست ها را به همراه آب مقطر به مدت 20 دقیقه بجوشانید آن را صاف کرده آب لیمو را به آن اضافه کنید. در ظرفی ریخته وپس از 2 روز می توانید از این محلول استفاده کنید.برای مصرف 3 قاشق غذا خوری از محلول را محلول را همراه با 1لیوان آب مخلوط کرده پس از شستن موها به سر ماساژ دهید و10 دقیقه بعد آن را خشک کنید وهفته ای 2 بار از این محلول استفاده نمایید.

فواید.. آب لیمو چربی واسید های مو راپاک و موها را براق می نماید.پوست لیمو محتوی روغنی تقویتی می باشد. از آنجایی که قدری موهای طبیعی را خشک می نماید می تواند چربی مو را کم کند. برای موهای طبیعی مقدار 5 قاشق غذا خوری همراه 1لیوان آب مصرف نمایید.

کرم طراوت بخش ریحان (سبز)

مواد لازم..

ریحان 25 گرم

آب مقطر 120 میلی لیتر

روغن جوانه گندم 30 میلی لیتر

روغن سویا 20 میلی لیتر

اوسرین 100 گرم

طرز تهیه..

ا بمقطر در حال جوشیدن را روی ریحان بریزید وپس از سرد شدن از صافی عبور داده وبا روغن جوانه گندم وروغن سویا مخلوط کنید. سپس آن را با کمک قاشقی چوبی به اوسرین بیافزایید.

ریحان دارای روغن های اتری مثل لینالول اسیمن بوده و به علاوه دارای مواد ضد باکتری بوده که باعث تقویت پوست شده و در آن حالت یکنواختی ایجاد می کند.ترکیپ عصاره ریحان با روغن های حاوی پروتئین و ویتامین ماده ای به وجود می آورد که علاوه بر عطر ملایم باعث طروات وتازگی پوست می شود. این کرم برای پوست های بسیاری حساس مناسب بوده وافتادگی پوست را رفع می کند.

جلوگیری از پیری وافتادگی پوست

مواد لازم ..

روغن گل راعی 20 میلی لیتر

آب لیمو ترش تازه 20 میلی لیتر

اوسرین 80 گرم

طرز تهیه..

روغن گل راعی را با آب لیموی تازه مخلوط کرده وآن را به اوسرین اضافه کنید. روغن گل راعی باعث انسباط رگ های زیر پوستی شده وخون رسانی را تنظیم می نماید. در مورد پوست های حساس باید از این کرم با احتیاط بیشتری استفاده کرد زیرا باعث تحریک این نوع پوست می شود.

رفع چین وچروک پوست با مواد طبیعی

نارگیل وکمی صورت بزنید. 20 دقیقه بعد با آب سرد بشویید.

1- مخلوطی از سفیده تخم مرغ وگلیسیرین روی چروک های صورت بمالید و15 دقیقه بعد با آب ولرم بشویید.

زردچوبه خمیری درست کنید وبه

2- با محلول عسل وگلیسیرین صورت را ماساژ دهید.

ماسک ضد چروک..یک ونیم قاشق غذا خوری عسل نصف قاشق چایخوری آب هویج وکمی سودا.

3- مقداری مساوی آرد ذرت وعسل را باهم مخلوط کنید وبه صورت بمالید.

4- یک قاشق غذا خوری گلاب را با یک موز رسیده مخلوط کنید و به صورت ماسک به صورتتان بزنید.

5- یک ماسک ضد چروک قوی..یک قاشق چایخوری آب خیار یک سفیده تخم مرغ یک قاشق غذا خوری عرق نعناع نصف قاشق غذا خوری عسل ویک قاشق چایخوری کشک.

6- یک تخم مرغ ویک قاشق چایخوری روغن زیتون را با هم مخلوط کنید. به صورت بمالید وصبر کنید تا خشک شود. پنبه ای را در آب داغ فرو کنید و با آن ماسک را بشویید.

        

بازدید : 10359 نفر

title
نام کاربری
کلمه عبور
title