یه فکر مثبت کوچولو اول صبح، میتونه کل روزت رو تغییر بده، لبخند بزن😊

title
                                            adbox.gif
title

انواع ماسک های گیاهی
تاریخ نگارش : جمعه 1390/11/28

ماسك ليموترش

ليموترش هم يك تميز كننده قوي است و هم يك نرم كننده فوق العاده براي پوست خشك!

يك قاشق چايخوري شكر با آب نصف ليموترش براي پوست خشك زمستاني معجزه مي كند. البته زياده روي نكنيد. همين كه هفته اي يكبار ماسك را درست كنيد و به غير از دور چشم ها به همه صورتتان بزنيد كافي است. يادتان باشد بعد از چند دقيقه كه ماسك روي پوست خشك شد آن را حتما با آب سرد بشوئيد.

يك ليموي شيرازي بزرگ را انتخاب كنيد و آب بگيريد. بعد آبليمو را به يك فنجان دوغ اضافه كنيد و معجون را روي پوستتان بماليد. نيم ساعت بعد صورتتان را با آب سرد بشوييد.

شير خشك بدون چربي را با آبليمو مخلوط كنيد و بعد خمير را روي صورت تان بماليد بعد از 10 دقيقه صورتتان را با آب ولرم بشوييد و دست آخر هم كمي آب سرد به صورت بزنيد.

ماسك عسل

عسل با ويتامين هاي معدني و آن همه آميون اسيد و گلوكز در روزهاي سرد زمستان مي شود طبيب درد پوست هاي خشك و خراشيده.

مور را با پشت يك چنگال خوب له كنيد تا شبيه پوره شود بعد به ميزان كافي به مخلوط موز له شده عسل اضافه كنيد تا خمير مناسبي به دست بيايد معمولا دو قاشق عسل ماسك خوبي براي پوست خشك در فصل زمستان درست مي كند اما باز هم بسته به اندازه موز مي توانيد ميزان عسل را هم تغيير دهيد پوست را از قبل تميز كنيد و بعد خمير جادويي را به دقت به همه جاي آن بماليد بعد از 10 دقيقه هم صورتتان را با آب سرد بشوييد. اين ماسك فقط مخصوص پوست زمستاني نيست و به درد دست هاي خشك و پوسته پوسته سرمازاده هم مي خورد.

زرده تخم مرغ هم خاصيتي دارد كه اگر با عسل همراه شود كاري مي كند كارستان! كافي است يك قاشق سوپ خوري عسل را با يك عدد زرده تخم مرغ و نصف قاشق چايخوري روغن بادام مخلوط كنيد و 15 تا 20 دقيقه روي پوستتان بگذاريد همين كه صورتتان را با‌ آب ولرم بشوئيد آرزو مي كنيد كه كاش زودتر اين كار را كرده بوديد!

ماسك كدو تنبل!

شايد مزه اش را نشور هيچ جوري تحمل كرد اما تنبل سبزي ها خاصيت هايي دارد كه تا اثرش را از نزديك نبينيد نمي توانيد باور كنيد.

كدو تنبل با بافت و نسج هاي گياهي خاصي كه دارد منبع عظيمي از ويتامين B است كه خاصيت آبرساني و مرطوب كنندگي زيادي دارد شكر خدا در زمستان هم چيزي كه زياد است، كدو تنبل است پس كم كم خودتان را براي تهيه يك ماسك زمستاني معجزه گر از تنبل با خاصيت آماده كنيد.

يك فنجان كدو تنبل پخته و پوره شده را با دو قاشق غذاخوري عسل قاطي كنيد و حسابي هم بزنيد تا مخلوط يكدستي تهيه شود. براي اينكه چيزي هم كم و كسر نباشد يك كپسول ويتامين E را باز كنيد و محتواي آن را داخل مخلوط بريزيد و باز هم بزنيد. ماسك را به دقت روي همه قسمت هاي صورتتان بماليد و يك ربع دراز بكشيد تا همه وارد پوستتان شود. بعد از اين مدت هم كم كم شروع كنيد به ماساژ دادن صورت. يك ربع هم صورتتان را بدهيد و بعد با آب گرم همه مخلوط را از روي پوست پاك كنيد.

ماسك سبزيجات:

وقتي صحبت از سبزي و خواص زياد آنها مي شود همه ياد گياهخواري و هزار و يك فايده آن مي افتند.

كمتر كسي هست كه آن موقع با خودش فكر كند كه مي شود از همين روييدني هاي رنگ به رنگ دوايي ساخت براي يك پوست سوخته و سرمازده. هر چند كه اگر چنين بلائي هم سرتان نيامده باشد باز هم با امتحان ماسك سبزيجات برنده هستيد!

همه سبزي هايي را كه دم دستتان هستند يادتان بياوريد. كاهو،كلم پيچ،كرفس،اسفناج،خيار،گوجه فرنگي. حالا به اينها هويج و جوانه گندم هم اضافه كنيد و همه را با هم درون يك مخلوط كن بريزيد. سبزي ها را آنقدر مخلوط كنيد تا همه ريز شوند جوري كه له به نظر برسند اگر نشد همه را بكوبيد تا لهيده شوند. بعد چند قطره روغن جوجوبا به آن اضافه كنيد و روي پوست بماليد. از روغن زيتون هم مي توانيد استفاده كنيد بعد از نيم ساعت هم صورتتان را بشوييد.

ماسك بابونه!

در كاري كه بابونه با پوست مي كند حرف و صحبتي نيست. اگر بگوييم كه بابونه با پوستتان معجزه مي كند اغراق نكرده ايم.

تهيه يك لوسيون نرم كننده از تركيت بابونه و شير در فصل زمستان شادابي صورتتان را چند برابر مي كند، كافي است فقط يكبار امتحان كنيد.

يك فنجان بابونه خشك را دريك فنجان شير خيس كنيد و بگذاريد تا چند ساعتي در همان حالت باقي بماند، بعد آن را از يك صافي رد كنيد و 5 قاشق پودر جوانه گندم و 3 قاشق غذا خوري عسل به مايع از صافي گذشته اضافه كنيد و حسابي هم بزنيد تا با هم مخلوط شوند، بعد مخلوط بابونه را به همه صورتتان بزنيد و بگذاريد تا چند دقيقه اي بگذرد. مي توانيد مايه را حتي چندين هفته در يخچال بگذاريد و هر بار كه خواستيد از آن استفاده كنيد.

چقدر خوب است كه پوست سالم و لطيفي داشته باشيم.

ماسك هلو!

هلو يك ميوه تابستاني است براي همين هم در زمستان خيلي كم گير مي آيد. اگر توانستيد در زمستان هلوي خوب گير بياوريد برده ايد.

تهيه يك ماسك نرم كننده صورت از هلو در سرماي خشك و شكننده زمستان يعني يك قدرداني درست و حسابي از پوست.

يك هلوي كاملا رسيده را انتخاب كنيد و با هر وسيله اي كه دم دستتان آمد خوب له كنيد. هلوي له شده را لاي يك پارچه پنبه اي نرم تميز يا يك گاز استريل بريزيد و از همه طرف تا كنيد تا چيزي از مايه هلو بيرون نريزد، بعد استريل هلو پيچ را روي صورتتان آرام بماليد و نيم ساعتي به همان شكل دراز بكشيد و استراحت كنيد. براي تميز كردن عصاره هلو از روي صورتتان هم فقط از آب سرد استفاده كنيد. آخر ماجرا مي بينيد كه با خودتان چه كرده ايد!

تركيب معجزه آسا:

همه ماسك هاي زمستان يك طرف و تركيب عصاره مركبات فصل هم يك طرف ديگر كبودي سرمازدگي در زمستان را هيچ معجوني مانند آب پرتقال و آب ليموترش از بين نمي برد. يك قاشق مرباخوري آب ليموترش تازه را با يك قاشق غذاخوري آب پرتقال تازه و يك قاشق چايخوري ماست قاطي كنيد، روغن زيتون هم اگر اضافه كنيد كه ديگر عالي است. بعد يك تكه پنبه برداريد و همه جاي صورتتان را با پنبه آغشته به تونيك ميوه ها بپوشانيد. يك ربع بعد هم پوستتان را با آب سرد بشوييد.

بازدید : 3629 نفر

title
نام کاربری
کلمه عبور
title