یه فکر مثبت کوچولو اول صبح، میتونه کل روزت رو تغییر بده، لبخند بزن😊

title
                                            adbox.gif
title

معجونی برای زیبا سازی پوست شما
تاریخ نگارش : جمعه 1390/11/28

معجونی که پوست شما زیباتر می کند

ماسک ضد پیری

یک عدد گوجه فرنگی رسیده را آب بگیرید وبا یک قطعه پنبه تمیز به صورت بمالید وبه از 15 دقیقه آن را با نیم گرم بشویید . گوجه فرنگی سرشار از ویتامین است واسیدیته آن باعث لابه برداری وساخت کلاژن وپوست جدید می شود. کلاژن پوست شما را الاستیک کرده واز بروز چین وچروک جلوگیری می کند.

یکی دیگر از ماسک های ضد پیری ماسک آناناس است که علاوه بر خاصیت ضد چروکی که دارد جوش های زیر پوستی یا جوش های کیستیک را از بین می برد. برای تهیه ماسک آناناس کافی است که یک آناناس رسیده را پوست بکنید و در مخلوط کن بریزید تا به صورت مخلوط غلیظی در بیاید. سپس به اندازه وزن آن به آن الکل میوه (الکل اتیلیک) اضافه کرده ویک لیوان روغن آفتابگردان به مخلوط حاصل بیفزایید. حال می توانید روزی یک بار هر بار بیست تا سی دقیقه این مخلوط را به صورت ماسک بر روی صورت خود قرار دهید وسپس آن را با آب سرد بشویید. برای از بین بردن چروک زیر چشم هر شب دور چشم ها را با روغن کرچک چرب کنید.

خداحافظی با جوش صورت

این ماسک برای افرادی که پوست چرب دارند وبه طور مرتب جوش می زنند مناسب است.برای آماده کردن این ماسک یک ساقه کرفس یک چهارم از میوه های سیب خیار وهمین مقدار از یک سیب زمینی متوسط را کاملا له یا آسیاب کرده ودو قاشق غذا خوری ماست به آن بیفزایید.

این معجون را به کمک مخلوط کن به یک مایع غلیظ تبدیل کنید.اگر غلظت ماسک مناسب نیست می توانید از کمی برنج کته شده بدون نمک وروغن برای غلیظ کردن آن استفاده کنید . صورت خود را بشویید واین ماسک را  برای مدت 15 الی 20 دقیقه روی صورت بگذارید وبعد با آب ملایم شستشو دهید.

توجه داشته باشید که عوامل گوناگونی مانند مشکلات هورومونی غده یا تخمدان ها دز بروز جوش صورت دخیل هستند. همچنین بعضی از جوش ها در فصل گرما بیشتر می شوند. در هر حال استفاده از ماسک ها در کنار تغذیه سالم وپرهیز از خوردن زیاد چربی ها وادویه ها مانع بروز آن ها می شود.

روش درست استفاده

ماسک را به کمک چنگال یا هم زن به صورت یک مخلوط یک مخلوط یکنواخت با غلظت مناسب در آورید.این مایع غلیظ را به صورت لایه ای یکنواخت روی تمامی نواحی صورت بمالید. از محل رویش موها تا پایین گردن به استثنای لب ها ودور چشم  را با ماسک ها معمولا باید به مدت 20 دقیقه روی پوست باقی بمانند. بعد از این زمان ماسک را به کمک یک پنبه به آرامی از روی پوست پاک کرده وبه صورت را با آب ولرم بشویید. بعد از استفاده از ماسک اکثر میوه ها پوست روشن به نظر می رسد به دلیل لایه برداری شده حساس می شود. به همین دلیل به مدت یک هفته از یک ضد آفتاب قوی تر استفاده ومستقیما در معرض نور آفتاب یا مهتابی قرار نگیرید.

ماسک پیش از مهمانی

مقداری مخمر نان  گلاب وآب لیموی تازه را مخلوط کنید این ترکیب بلافاصله طروات وزیبایی را به پوست شما هدیه می کند وبرای چند ساعت آن رادر رخشان نگه می دارد. بعد از استفاده از این ماسک چین چروک ها به مدت چند ساعت کمرنگ می شوند.برای پوشاندن صورت پنبه را به محلول آغشته کرده به پوست بمالیدوبگذارید روی صورت خشک شود.سپس صورت را با آب ولرم شسته وآرایش آن را شروع کنید.

ماسک برای پوست های چرب

مقدازی کدو حلوایی رسیده را له کرده وبه صورت ماسک برای متعادل کردن چربی پوست صورت استفاده کنید. بهتر است بعد از استفاده از تمام ماسک هایی که مخصوص پوست های چرب هستند از یک کرم مرطوب کننده بدون چربی استفاده شود.

یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب زده وپس از کف کردن به آن نصف آب لیمو ترش را اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید.تمام پوست صورت را با این ماسک پوشانده وبعد از 15 دقیقه با آب ولرم بشویید.

دو عدد گوجه فرنگی را در آب داغ فروکنید سپس پوست آن را بگیرید. گوجه فرنگی را له کرده با قاشق آب لیمو مخلوط کنید وروی پوست بمالید صبر کنید تا خشک وبعد با آب ولرم بشویید.

دوقاشق آب پرتغال ویک قاشق آب لیمو ترش را خوب مخلوط کرده وبه کمک یک پنبه نرم به آرامی روی صورت بمالید. بعد از 15دقیقه با آب ولرم بشویید.

دو عدد خیار سبز را پخته وله کنید وبه صورت ماسک روی روی صورت بگذارید وبعد از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید.

یک ماسک دیگر برای برطرف کردن چربی صورت ماسک نشاسته است.برای تهیه کردن آن یک قاشق مربا خوردی نشاسته را با کمی آب مخلوط کرده وروی چراغ بگذارید تا یک جوش زده وحالت فرنی پیدا کند. آن را نیمه گرم روی صورت بگذارید وبه مدت 15 دقیقه صبر کنید سپس با آب نیمه گرم یا شیر خوراکی بشویید.

ماسک برای پوست نرمال

مقداری نعناع تازه را له کرده ویک قاشق سوپخوری روغن بادام شیرین به آن اضافه کنید تا به صورت خمیر در آید.

تمام صورت را با این ماسک پوشانده بعد از نیم ساعت آن را با آب ولرم بشویید واز کرم های تقویتی استفاده کنید.

یک قاشق عسل کمی جوش شیرین یک قاشق شیر ویک قاشق چایخوری لا نوین را با هم مخلوط کرده به هم بزنید  تا خوب حل شود. آن را روی صورت بگذارید وبعد ا ز 15 دقیقه بشویید.

برای در خشندگی پوست یک خیار را ورقه ورقه کرده روی صورت بگذارید ویک زبع ساعت دراز بکشید بعد با آب نیم گرم بشویید.در همین زمان می توانید از حلقه های سیب زمینی برای بزطرف کردن کبودی وگودی زیر چشم استفاده کنید.حلقه های سیب زمینی به دلیل اینکه حاوی مقدار زیادی نشاسته هستند پوست اطراف چشم را تقویت کرده وبه شما آرامش می دهند.

برای بستن منفذ های باز که روی پوست پیدا می شود به اندازه مساوی تخم خیار تخم کدو وتخم خربزه را به صورت پودر در آورده ودر شیر یا خامه تازه حل کنید ونیم ساعت روی پوست بگذارید.

ماسک ریواس هم برای از بین کک مک وجوش های چرکی واز بین بردن جای جوش وآثار آن در پوست های معمولی بسیار مفید است. برای تهیه آن مقداری ریواس له شده را با مقدار ی سرکه مخلوط کرده وروی پوست صورت بگذارید. بعد از 15 دقیقه پوست صورتان را با ولرم شسته واز کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

راه در مان پوست های خشک

هلو را له کرده وچند دقیقه روی پوست صورت وگردن بگذارید .این ماسک تقویت کننده وآبرسان است.

یک قاشق سوپخوری عسل را با یک زرده ی تخم مرغ به خوبی مخلوط کرده آن را روی صورت بمالیدونیم ساعت بعد از آن بشویید.

پودر نارگیل را در شیر حل کرده خوب بهم بزنید تا خمیری شکل شود.آن را روی صورت مالیده وبگذارید خشک شود. سپس با آب ولرم بشویید.

آب خیار را با خامه مخلوط کرده به مدت نیم ساعت روی صورت بگذارید.این ماسک هم خاصیت آبرسانی دارد.

یک زرده تخم مرغ را خوب زده وبا آب هویج مخلوط کنید وآن را بر روی صورت وگردن مالیده وبعد از شستشو وبا آب ولرم از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.زرده تخم مرغ به دلیل چربی وپروتئین بالا برای پوست های خشک بسیار مناسب است.

 

پوست یک سیب متوسط را گرفته ونصف آن را با یک لیوان قاشق غذا خوری در مخلوط کن بریزید.

مقداری جوانه گندم وروغن زیتون اضافه کرده روی صورت وگردن بمالید سپس پوست را با نوک انگشتان ماساژ دهید. برای این کار ماساژ را از پایین گردن شروع کنید وبه طرف بالا بیایید سپس از سمت راست گردن به سمت چپ و بالعکس ماساژ دهید.

آنگاه با نوک انگشتان به پوست صورت خود ضربات آرامی بزنید تا جریان خون پوست بیشتر شود.ماسک را بعد از بیست دقیقه بشویید.

بازدید : 9082 نفر

title
نام کاربری
کلمه عبور
title